Visszatekintés: Megye I. ősz - 1. rész

2015. február. 24., 10:54   |

Hogyan is állunk a megyei élvonallal?

A Tiszafüred VSE szinte hibátlanul játszotta le az őszi szezont, egyetlen döntetlenjüket a legnagyobb rivális Jászapáti otthonában játszották – egy hatalmas meccsen végeztek 3-3-ra úgy, hogy az utolsó percben mindkét fél betalált. Ezt leszámítva minden találkozójukat nyerték, átlagban három gólt szereztek meccsenként, de az utolsó öt találkozón húsz alkalommal köszöntek be – ezzel párhuzamosan ők kapták a legkevesebb gólt is az őszi szezon során. A Jászapáti hasonló lendülettel vette az akadályokat, viszont ők kevesebbszer tudták lezárni a mérkőzéseket, így bár veretlenek, ők négy döntetlent is jegyeztek – a 9-11. forduló között jött a kisebb hullámvölgy, itt háromszor is megosztoztak a pontokon. Ugyanúgy ötvenszer találtak be, mint a Tiszafüred, viszont náluk elsősorban két támadójuk gyártotta a gólokat: az őszi gólkirály Benedek Nándor egymaga 23 találatot vállalt, Kotula László pedig 12 gólt ünnepelhetett, amivel harmadikként zárt a vonatkozó listán. A botladozásuk után már hat pont a hátrányuk, ami tekintve, hogy mindössze két egységet hullajtott el a Füred ősszel, akár tetemesnek is nevezhető – mindenesetre szinte ők az egyetlen csapat, akiknek még van esélyük az aranyra. Hasonló formát mutatott a harmadikként záró Karcag is, viszont ők sima, 4-1-es vereséget szenvedtek Tiszafüreden és az utolsó előtti fordulóban Kunhegyesen is alulmaradtak – Varga László együttese az utolsó tíz percben kapott két góllal pont nélkül távozott. Ezek miatt már tíz pont a lemaradásuk az éllovassal szemben, ami jelen pillanatban ledolgozhatatlannak tűnik. A középmezőnyt a Fegyvernek vezeti 28 ponttal, de az utolsó négy fordulóban egyetlen egy egységet tudtak begyűjteni – ennek ellenére stabilan tartják negyedik helyezésüket. A tabella első felének „maradéka” rendkívül szoros, az Újszász 24, a Szajol és a Jánoshida 23, a Csépa és a Törökszentmiklós 21-21 pontot gyűjtött – közülük a legstabilabbnak talán az Újszász és a Jánoshida tekinthető, ők általában szoros mérkőzéseket játszottak, míg pl a Szajol elég ingadozó formát mutatott. Ebből a kvintettből a Csépa zárta az őszt a legjobb formában, csak 1-0-ra kaptak ki a Tiszafüredtől, majd legyőzték a rivális Szajolt és az utolsó öt fordulóból 13 egységet gyűjtöttek. A többi csapattal a Visszatekintés második részében foglalkozunk!